6 POWODÓW DLA KTÓRYCH LEPIEJ ZAPISAĆ SIĘ NA KURS PRAWA JAZDY JUŻ TERAZ!!!

Po 4.06.2018 Drogi przyszły kierowco czekają Ciebie aż dwa lata ograniczeń w okresie próbnym, który będzie dotyczył tylko osób po raz pierwszy ubiegających się o prawo jazdy.

Będziesz musiał odbyć obowiązkowy teoretyczny kurs doszkalający oraz obowiązkowe szkolenie praktyczne, co się wiąże z dodatkowymi kosztami około 500 zł wraz kosztami dojazdu do WORD oraz ODTJ. No i czas. Wolne w pracy czy nieobecność w szkole.

Będą również obowiązywały Ciebie dodatkowe limity prędkości. W terenie zabudowanym do 50 km/h zaś poza terenem zabudowanym pojedziesz maks 80 km/h, natomiast na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej do 100 km/h.

Ustawodawca wymyślił sobie również zakaz podejmowania pracy jako kierowca przez 8 miesięcy, co jest równe z brakiem możliwości podejmowania zarobku polegającemu na kierowaniu autem.
Zielony listek przez 8 miesięcy będzie ozdobą Twojego pojazdu.

Od czerwca decyzją starosty tylko dwa mandaty będą powodem do przedłużenia okresu próbnego o dodatkowe dwa lata.

Mamy jeszcze czas… No właśnie. Wyobraźcie sobie, że tymi kategoriami myśli większość kandydatów na kierowców. Do zmian pozostało tylko niecałe 5 miesięcy. Zwlekając z zapisaniem się na szkolenie narażasz się na spotkanie z tymi co zaspali i zapisali się w ostatniej chwili, ponieważ o zmianach dopiero się dowiedzieli lub im się wydawało, że zdążą. Zapisując się teraz masz gwarancję ukończenia szkolenia.

Jak będzie Tobie brakowało do 18stki to pamiętaj o tym, że szkolenie możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia.

Takie oto zmiany czekają na Ciebie młody kierowco. Pamiętaj, żeby zapisać się już teraz. Koniecznie zrób to teraz, żeby uniknąć negatywnych emocji związanych z niewiadomą czy zdążysz oraz tłumem kursantów chcących zdać na ostatnia chwilę.

Scroll Up