PORADNIK – JAK ZDAĆ NA PRAWO JAZDY

Macie znajomych, którzy wciąż wahają się nad zrobieniem prawka? Podrzućcie im poradnik „Jak zdać egzamin na prawo jazdy w kilku krokach”. Tekst napisany z dawką humoru, bo do kursu na prawo jazdy trzeba przede wszystkim podejść z pozytywnym nastawieniem!

Przygotowanie do jazdy i ruszanie

Auto otwieramy i sobie wsiadamy. Fotel i lusterka ustawiamy, pasy rzecz jasna zapinamy. Kluczyk przekręcamy i furę odpalamy. Światła mijania zapalamy, a żeby wystartować – bieg pierwszy na wciśniętym sprzęgle wrzucamy. Hamulec ręczny zwalniamy i czy czerwone kontrolki się nie palą przed ruszeniem sprawdzamy. Z uczuciem sprzęgło puszczamy, jednocześnie pedał gazu głaskamy i w nagrodę ruszamy. Wciąż autka dźwięku słuchamy. Kiedy zaczyna głośniej chodzić, to znak, że czas następny bieg wbić. Sprzęgło wcześniej naciskamy i dwójeczkę wrzucamy, po czym znów z sercem sprzęgło zwalniamy.

Gdy już sobie jedziemy, gazu delikatnie dodajemy, biegi podwyższamy i się rozpędzamy. Pas ruchu utrzymujemy i tor jazdy planujemy. Gdy hamujemy, prędkość wytracamy i auta słuchamy. Kiedy mruczy to znak i najwyższa pora, by redukcji dokonać. Sprzęgło znowu wduszamy i na bieg właściwy do prędkości – obniżamy. I znów, gdy sprzęgło puszczamy, dużo serca i uczucia w to wkładamy…

Chcesz więcej?

Pobierz darmowy poradnik „Jak zdać egzamin na prawo jazdy w kilku krokach”(KLIKNIJ ŻEBY POBRAĆ)

Masz pytania? Chcesz zapisać się na najbliższy kurs na prawo jazdy w słubickim centrum nauki jazdy AGENT? Zadzwoń do nas pod numer +48 533 981 956 lub napisz pod adres biuro@agent-szkola.pl. Z nami szkolenie to czysta przyjemność!

Scroll Up